
Badania naukowe
na temat zmian typu Modic
w badaniach naukowych
Profesor Albert i innych naukowców.
Profesor HANNE ALBERT
Jest jednym z wiodących naukowców na świecie w dziedzinie bólu pleców i zmian typu Modic i nosi przydomek “Królowa Modic”.
Profesor Hanne Albert otzymała tytuł profesorski w Rush University w Chicago, jest doktorem nauk medycznych, fizjoterapeutką oraz ma tytuł magistra zdrowia publicznego. Przez ostatnie 18 lat badała zmiany typu Modic, otrzymała wiele nagród za swoje badania i zyskała międzynarodowe uznanie za swoją pionierską pracę.
Badanie Hanne Albert koncentruje się na przyczynach zmian typu Modic oraz tym jak leczyć pacjentów cierpiących na bóle pleców z powodu wspomnianych zmian, w najbardziej efektywny sposób.
Można powiedzieć, że osiągnęliśmy sukces wbrew wszelkim oczekiwaniom, a jej prace badawcze nad antybiotykoterapią zmian typu Modic są tak doniosłe, że przytoczono je jako podstawę ewentualnej nagrody Nobla.
Od 2003 roku Profesor Hanne Albert ma na swoim koncie ponad 3000 wyleczonych pacjentów ze zmianami typu Modic.




Magister fizjoterapii, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – kierunku fizjoterapia. W zawodzie pracuje nieprzerwanie od 2014 roku.
Certyfikowana przez dr Hanne Albert, specjalistka leczenia zmian typu Modic. Oprócz pracy z osobami z najróżniejszymi zespołami bólowymi kręgosłupa, zawodowo związana jest z rehabilitacją neurologiczną osób dorosłych – osób ze stwardnieniem rozsianym, po udarach, urazach głowy i rdzenia kręgowego, a także – osób z niepełnosprawnościami od urodzenia.
W pracy ważne jest dla niej, aby pacjenta wysłuchać, ocenić holistycznie i być otwartym na różne punkty widzenia. Ukończyła liczne kursy zawodowe, warsztaty i szkolenia z terapii manualnej, min: NDF-Bobath, PNF, manipulacje nerwowo-mięśniowe, lokalne i globalne wzorce zaburzeń kompleksu miednicznego, osteopatyczną diagnostykę i leczenie kręgosłupa, stymulację mięśni tułowia i kończyn dolnych u osób po urazie kręgosłupa, stres i autonomiczny układ nerwowy.
Pani Katarzyna chętnie zdobywa nową wiedzę i przekazuje ją pacjentom, tak, by ich ciało nie było dla nich zupełną terra incognito. Jej profesjonalne i empatyczne podejście do każdego pacjenta gwarantuje zrozumienie omawianej choroby i jej objawów oraz stwarza, że pacjent czuje się dobrze zaopiekowany.
