Hamilton Laser

Hamilton Laser to innowacyjna spółka z Danii, która opracowała jedyny na świecie laser nisko energetyczny o parametrach, które pozwalają dotrzeć do głębokich tkanek z niespotykaną dotychczas siłą.

Gdyby nie badania naukowe, można by powiedzieć że dzieją się cuda. Jednak doświadczenie i relacje pacjentów z ostatnich 10 lat pokazują jak bardzo, innowacyjne podejście do leczenia bólu kręgosłupa miało wpływ na rozwój i zastosowanie lasera nisko energetycznego także w innych chorobach.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy pomagać pacjentom w ich chorobie i cierpieniu. Nie ma lepszej motywacji do pracy niż wdzięczni i szczęśliwi pacjenci. Wiedza i upór profesor Hanne Albert z Modicklinikken w Danii, udowadnia że warto wierzyć nauce i w zdrowy rozsądek. Dzięki wieloletnim badaniom prowadzonym przez profesor Albert możemy dziś pomagać wielu pacjentom w różnych obszarach medycznych.

Terapia laserowa przy wykorzystaniu naszego urządzenia ma wiele zastosowań i bardzo dobrze sprawdza się w obszarze narządów ruchu w przypadku stanów zapalnych, obrzęków, złamań i pęknięć kości, uszkodzeniu stawów oraz odbudowy tkanki mięśniowej. Laser, który pierwotnie został zaprojektowany do leczenia zmian typu Modic okazał się niezastąpiony w leczeniu innych chorób w tym wielu o podłożu autoimmunologicznym takie jak RZS lub ChZS oraz w stwardnieniu remitująco – nawracającym. Badania wskazują także na możliwości leczenia stanów zapalnych jelita oraz ostrym zapaleniu płuc o podłożu COVID-19. Zobacz więcej
Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa


Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, znana również jako osteoarthritis, jest chorobą przewlekłą, powodującą uszkodzenie chrząstki stawowej i prowadzącą do bólu i sztywności kręgosłupa. Nieleczona postępuje z biegiem czasu.
Zobacz więcej

Urazy stawu skokowego


Skręcenie lub zwichnięcie stawu skokowego to uraz, który może wystąpić u osób aktywnych fizycznie lub podczas codziennych czynności. Kontuzja ta polega na uszkodzeniu więzadeł lub chrząstek w stawie skokowym.
Zobacz więcej

Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego


Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego (CZSK) jest jednym z najczęstszych schorzeń stawów. W wyniku procesów degeneracyjnych, chrząstka stawowa ulega zniszczeniu, co prowadzi do bólu, sztywności i trudności w poruszaniu się.
Zobacz więcej

Złamani i pęknięcia kości


Odbudowa kości po urazach i złamaniach może być długotrwałym i trudnym procesem, ale nowoczesne metody terapeutyczne, takie jak niskoenergetyczne światło laserowe (LLLT), mogą pomóc w znacznym przyspieszeniu procesu.
Zobacz więcej

Choroba zwyrodnieniowa stawów dłoni


Choroba zwyrodnieniowa stawów w dłoniach jest wynikiem postępującego uszkodzenia chrząstki i prowadzi do bólu, sztywności i ograniczonej ruchomości. Często związana z wiekiem, a także z czynnikami genetycznymi i stanami zapalnymi.
Zobacz więcej

Endometrioza


Endometrioza to choroba, w której tkanka podobna do błony śluzowej macicy rozwija się poza nią, najczęściej w jamie brzusznej, jajnikach, trzewiach i innych narządach. Podczas cyklu tkanka ta ulega podobnym zmianom jak błona śluzowa macicy, .
Zobacz więcej

© Klinika Modic Polska