Konsultacja

Specjalistyczna ocena rezonansu magnetycznego przez Profesor Hanne Albert
Terapia w Klinice Modic przyniosła ulgę w bólu i pozytywne efekty leczenia
Klinika Mddic leczy zmianytypu Modic Leczenie Modic1 Lczenie Modic2
Justyna
HISTORIA MOJEGO LECZENIA W KLINICE MODIC
Terapia w Klinice Modic przyniosła ulgę w bólu i pozytywne efekty leczenia. Kilkuletnia wcześniejsza rehabilitacja, farmakoterapia, poszukiwanie różnych specjalistów i wszelakie próby łagodzenia bólu kręgosłupa nie dawały oczekiwanej poprawy a w perspektywie lat następował stopniowy progres dolegliwości i sytuacja się pogarszała, potwierdzały to również badania rezonansu magnetycznego i opis w zakresie zmian MODIC.

Poszukiwanie przyczyn moich problemów bólowych zaprowadziły mnie do kliniki Modic, gdzie po diagnozie i poddaniu się laseroterapii oraz leczeniu antybiotykami uzyskałam znaczącą poprawę. Muszę podkreślić, że pomimo wielu obaw i mojego początkowego sceptycznego podejścia do wyboru tego typu leczenia, absolutnie na dzień dzisiejszy nie żałuję podjętej decyzji a udzielana mi pomoc, wiedza i wsparcie przez przedstawicieli Kliniki jest wyjątkowe za co bardzo dziękuję.

Justyna
"Chcę być zdrowa i to jest pierwsza terapia, która ma sens"
Klinika Mddic leczy zmianytypu Modic Leczenie Modic1 Lczenie Modic2
Anette Knight
HISTORIA MOJEGO LECZENIA W KLINICE MODIC

Tydzień temu skończyłam 100 dni antybiotykoterapii zaleconą przez Klinikę Modic. W ostatnich latach miałam do czynienia z silnym bólem pleców. Trenowałam i wypróbowałam wszystkich rodzajów leczenia. W końcu byłam tak wykończona bólem, że ​​ledwo mogłam wyjść z samochodu i przejść 10 metrów do mojego domu, bez wstrzymywania oddechu. Byłam tak bardzo udręczona, że ​​prawie krzyczałam z bólu. Nie jeździłam już na rowerze, nie pływałam kajakiem, nie chodziłam więcej niż było to konieczne, nie mogłam wstać z krzesła bez przeszywającego i kłującego bólu.

 

Nie mogłam nic z tego zrozumieć. Robiłam wszystko, co zalecili mi lekarze i próbowałam medycyny alternatywnej. Zawsze uprawiałam dużo sportów i stopniowo myślałam, że coś musi być ze mną nie tak, albo po prostu brakowało mi odpowiednich ćwiczeń. Podczas wizyty u lekarza, wściekła i zdenerwowana powiedziałam, że nie traktuje mnie serio i rozważam zmianę lekarza. Wtedy dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny, no i zaczęło się.

 

Kiedy zobaczyłam na wydruku słowo Modic, pomyślałam o Sisse Fisker, mojej sąsiadce, która przeszła leczenie w Klinice Modic. Poszłam w jej ślady. Wysłałam płytę CD z rezonansem do kliniki i zapłakana pojechałam wraz z mężem na wizytę u Hanne Albert w Klinice Modic. Hanne powiedziała, że ​​jestem bardzo dotknięta chorobą, i że to poważny przypadek, ale ja nie chciałam przyjąć do wiadomości, że jestem chora i chciałbym dalej prowadzić aktywne życie. Powoli jednak dotarło do mnie, że muszę to poważnie potraktować. Przeleżałam w domu na kanapie dwa miesiące z antybiotykami, radiem, spaniem, jedzeniem jogurtu priobiotycznego i myśleniem: „Chcę być zdrowa i to jest pierwsza oferta, która ma sens”, poddaję się terapii. Mijały ciężkie miesiące, kiedy mój mąż, córki i świat zewnętrzny musieli stawić czoła wszystkim moim narzekaniom podczas leczenia.

 

Dzisiaj mogę wstać z krzesła bez bólu, mogę przejechać pięć kilometrów na moim nowym, babcinym rowerze, z wysoką kierownicą i amortyzującym siodełkiem, mogę bez przeszkód przejść kilometrowy spacer. Jestem bardzo wdzięczna za uwolnienie mnie od piekącego i palącego bólu, który chciał mnie całkowicie złamać. Powoli znowu zaczęłam chodzić do pracy, gdzie do dyspozycji mam materac, z którego mogę skorzystać w razie potrzeby.

 

Chciałam tu napisać dużo mądrych rzeczy, ale będę się trzymać swojej historii. Przede mną długa droga, wciąż pobolewają mnie plecy, ale wszystko idzie ku lepszemu.

 

Anette Knight

DROGA HANNE

Myślę, że powinnaś poznać moją historię. Od czasu, kiedy zaczęłaś mnie leczyć minęły już 4 lata. Pytałam wtedy o zmiany typu Modic opisanych w badaniu rezonansem magnetycznym. Leczyłaś mnie i udało się. Od tego czasu wszystko zmieniło się na lepsze. Historię moją możesz opublikować i wykorzystać w swojej pracy.

 

Kiedy się do ciebie zgłosiłam, miałam naprawdę chory kręgosłup. Spałam maksymalnie 4 godziny na dobę, pracowałam w ograniczonym wymiarze godzin i musiałam spędzić większość popołudnia na kanapie, aby pójść do pracy następnego dnia. Miałam wiele innych objawów, lekarze twierdzili, że są one spowodowane przez różne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.

 

Miałam zaburzenia czucia skóry głowy, więc fryzjer musiał mnie strzyc bardzo delikatnie. Zawsze myłam włosy przed wizytą u fryzjera, by nie odczuwać bólu w razie, gdyby źle dotknął palcami.

 

Innym problemem, jaki miałam, było to, że ciągle miałam skurcze w nogach i stopach. Bolały mnie nogi i kręgosłup i nie mogłam przejść więcej niż 200 metrów, bo z nogami działo się coś dziwnego. Dostawałam skurczów, zaburzeń czucia itp., więc musiałam robić przerwy. Miałam napady, kiedy bolały mnie wszystkie moje narządy.

 

Te wszystkie problemy ustały z czasem.

 

Na przykładzie własnego doświadczenia przypuszczam też, że w zależności od długości choroby można mieć niewyobrażalne drgawki w całym układzie nerwowym.

 

Ponieważ dzisiaj te objawy całkowicie zniknęły, to bardzo się cieszę, że cię znalazłem. 😄😄

 

Chciałabym dodać, że prawdopodobnie będziesz miała pacjentów z różnymi i trudnymi do określenia objawami tak jak moje, i że będziesz musiała się im przeciwstawić mimo tego, że są odczuwalne w całym organizmie.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 Ulla

"Dzisiaj, 9 miesięcy później, mogę tylko powiedzieć, że czuję, że doświadczyłam małego cudu".
Klinika Mddic leczy zmianytypu Modic Leczenie Modic1 Lczenie Modic2
Ulla Jørgensen

Dostałam przepukliny kręgosłupa w połowie lat 70 i w ciągu kolejnych kilku lat czułam się co raz gorzej. W 1978 roku miałam operowaną dużą przepuklinę, niestety bez żadnego efektu.

 

W ciągu kolejnych 34 lat próbowałam WSZYSTKIEGO. Za każdym razem, gdy tylko lekko obciążałam kręgosłup to wszystko się źle kończyło. Zawsze, gdy mieliśmy gości na obiad to musiałam to odleżeć przez kilka kolejnych dni. Mój mąż musiał sprzątać. Zaczęłam pracę na pól etatu, 20 godzin tygodniowo i moje życie składało się z pójścia do pracy, leżenia w łóżku, robienia jedzenia, jadania w łóżku, i następnego dnia znowu do pracy. Skończyło się to na tym, że w 2011 roku nie mogłam chodzić na odległość większą niż 200 m. Przestałam pracować i obawiałam się, że stanę się osobą niepełnosprawną.

 

Poprosiłam o badanie MRI, a wynik był rozczarowujący. Na zdjęciu nie było nic nowego, nie można było mi pomóc, byłam bliska depresji. Poprosiłam o opis badania i zobaczyłam słowo, o którym nigdy mi nie mówiono. Zmiany Modic typu 2. Wygooglowałam, że w Odense znajduje się klinika. Więc ruszyłam w drogę.

 

Ponieważ mam sześć innych, źle rokujących diagnoz dotyczących mojego kręgosłupa to nie spodziewałam się zbyt wiele. Gdybym tylko mogła zwiększyć odległość, na którą mogę chodzić, to będzie dobrze.

 

100 dni antybiotyków było wyzwaniem dla mojego żołądka, ale to nic nie znaczyło, gdybym tylko znów mogła zacząć chodzić. Zabiegi laserowe dały mi nadzieję, że być może również będę czuła mniejszy ból.

 

Dzisiaj, 9 miesięcy później, mogę tylko powiedzieć, że czuję, że doświadczyłam małego cudu. Mogę przejść kilka kilometrów, zniknął okropny ból spowodowany infekcją. Nadal bola mnie plecy, ale to nic w porównaniu z bólem w przeszłości.

 

Dlatego nie wiem jak mam polecać innym, żeby ludzie leczyli zmiany Modic, tylko w ten sposób staną się wolni od bólu, bo perspektywy długoterminowe są przerażające i życie z infekcją w ciele nie jest zdrowe.

 

Hanne i Karen, DZIĘKUJĘ WAM za pomoc.

 

Pozdrawiam Serdecznie

 

Ulla Jørgensen

LECZENIE W MODIKKLINIKEN W ODENSE ZDECYDOWANIE MI POMOGŁO

Po 3 i pół roku silnego bólu krzyża i bezskutecznie szukając pomocy u mojego lekarza, w szpitalu i u kręgarza, w końcu znalazłem pomoc u Hanne Albert i lekarza specjalisty Karen Flink Konstantin-Hansen w Klinice Modic w Odense. Badania MRI mojego kręgosłupa wykazały wyraźnie duże zmiany Modic typu 1 w kilku kręgach.

 

Hanne i Karen dokładnie mnie zbadały i wytłumaczyły co to są zmiany typu Modic. Następnie zaproponowano mi leczenie antybiotykami oraz laserowe leczenie bio-stymulacyjne, na które natychmiast się zgodziłam. Dzisiaj, rok po zabiegu, mogę powiedzieć, że około 90% czasu nie odczuwam bólu i nie przyjmuje żadnych leków przeciwbólowych. Dzięki wytrwałym badaniom Hanne, wiele osób na całym świecie może teraz uzyskać odpowiednie leczenie dyskopatii i zmian typu Modic.

 

Na zawsze wdzięczny J.

 

Joe Davies

Od wielu lat mam problemy z kręgosłupem i w 2002 roku operowano mi między innymi przepuklinę kręgosłupa. W 2010 roku zostałam poinformowana przez lekarza specjalistę z Mølholm i fizjoterapeutów, że powinnam zainteresować się badaniami nad zmianami Modic. Terapię antybiotykową rozpoczęłam w Październiku 2012 roku i parokrotnie otrzymałam terapię laserową. W ciągu kilku miesięcy czułam zmiany, spałam coraz lepiej, nie budząc się tak wiele razy z powodu bólu.

 

Dziś, po 10 miesiącach jestem wolna od wyniszczającego, silnego bólu, śpię w nocy, mogę chodzić na długie spacery, uczestniczyć w zajęciach na basenie, w ogóle stałam się bardziej towarzyska, ponieważ ból już mnie nie powstrzymuje od bycia aktywną. Nadal miewam ból pleców, ale to nic w porównaniu z tym przed leczeniem.

Dziękuję bardzo.

 

Pozdrawiam

 

Inga Jensen

POZDROWIENIA DLA KLINIKI MODIC

W 2001 i 2008 roku, miałem 2 bardzo udane operacje przepukliny kręgosłupa i mogłem znowu wykonywać swoją pracę bez większych kłopotów. Jesienią 2012 r. doznałem poważnego nawrotu z silnym bólem dolnej części pleców i postępującym paraliżem lewej nogi, która mogła „zapaść się” nagle i bez ostrzeżenia.

 

Pomyślałem „znowu wypadnięcie dysku”, ale zostało to całkowicie wykluczone za pomocą dwóch różnych badań rezonansu magnetycznego. Kontynuowałem neurologiczne badania ambulatoryjne w Rigshospital, które wykonało badanie przewodnictwa nerwowego i wykazało ono znacznie zmniejszony sygnał kilku nerwów do mięśni w udzie. I to tłumaczyło paraliż, ale nie silny ból w dolnej części pleców. Najlepsza rada szpitala była „poczekajmy to zobaczymy” i powrót za sześć miesięcy.

 

Ale jako 66-latek trudno mi było „poczekać i zobaczyć”, zwłaszcza gdy zacząłem chodzić o kulach i przyjmować morfinę. Zainteresowanie bardziej niekonwencjonalnymi teoriami nauki (czytaj: alternatywne możliwości) pojawiło się całkiem naturalnie. Wiosna 2013 roku zdecydowanie nie była udana, a ja śmigałem po Internecie, aby dowiedzieć się, czy są jakieś inne możliwości. Prawdopodobnie fizjoterapia ze ścisłymi instrukcjami dotyczącymi codziennych ćwiczeń, basen i laser miał pozytywny wpływ.

"...w Sierpniu chodziłem bez kul, we Wrześniu mogłem jeździć na rowerze i chodzić prawie normalnie przez godzinę, a w Październiku byłem na wielodniowej wędrówce (...). W Marcu jadę na narty."
Klinika Mddic leczy zmianytypu Modic Leczenie Modic1 Lczenie Modic2
Claus Bruun

W Maju przeczytałem o badaniach Hanne Albert i leczeniu tak zwanych zmian typu Modic. Zadzwoniłem do niej, a ona odebrała telefon między konferencjami prasowymi w Londynie, ale poświęciła mi czas i, wyjaśniła o co w tym wszystkim chodzi. Powiedziała „wyślij mi swój najnowszy rezonans magnetyczny, a ja oddzwonię”. W sobotę wieczorem, zadzwoniła do mnie z wiadomością: „Rozumiem, że odczuwasz silny ból, masz poważne zmiany typu Modic!”.

 

W następnym tygodniu ja (i moja żona) siedzieliśmy już w pociągu do Odense. W międzyczasie trochę podpytaliśmy profesjonalistów, którzy sądzili, że teoria zmian Modic, a także ich leczenie należy traktować w kategorii „Woodoo”.

 

Hanne spędziła 3 godziny przeglądając mój rezonans magnetyczny i wyjaśniając przyczyny i sposób leczenia. Wszystko to całkowicie logiczne i bez żadnych skutków ubocznych (z wyjątkiem odrobiny rozstroju żołądka), więc chodziło tylko o rozpoczęcie leczenia.

 

W tym czasie nie mogłem chodzić bez kul, nie spałem z powodu bólu i codziennie przyjmowałem dość dużą dawkę morfiny. Stawiałem sobie za cel, że za sześć miesięcy będę mógł jeździć na rowerze i chodzić przez godzinę, a może kiedyś będę mógł ponownie jeździć na nartach.

 

W Lipcu odstawiłem wszystkie leki przeciwbólowe, w Sierpniu chodziłem bez kul, we Wrześniu mogłem jeździć na rowerze i chodzić – prawie normalnie – przez godzinę, a w Październiku byłem na wielodniowej wędrówce (w Jerozolimie, pamiętałem by podziękować wszystkim bogom, w tym Hanne, za moje nowe życie). A w Marcu jadę na narty.

 

Kliniki Modic w ciągu najbliższych lat będą oczywiście pojawiać się jak grzyby po deszczu, z całkowicie naturalnych, powodów ekonomicznych. (Zasadniczo każdy, kto potrafi odczytać rezonans magnetyczny, może rozpocząć leczenie zmian Modic i wypisywać recepty na antybiotyki). Oryginał jednak znajduje się w Odense, gdzie można spotkać w klinice naukowców i ludzi z pasją, którzy spędzili 12 lat na poznaniu zmian Modic, i dla których największym bodźcem jest uścisk dłoni swoich pacjentów.

 

Claus Bruun

„Za pośrednictwem Internetu dowiedziałem się, że istnieje coś takiego, co nazywa się Klinika Modic, to było jak znalezienie światła w ciemności. W tym czasie bardzo prześladował mnie ból i na własną prośbę zrobiono mi rezonans magnetyczny w Mølholm gdzie zdiagnozowano u mnie zmiany Modic typu 1. W tym czasie nie byłem w stanie pracować, ale walczyłem każdego dnia, aby mój dzień był jak najbardziej normalny, co było prawie niemożliwe.

 

Leczenie rozpocząłem w 2011 roku i już od pierwszej konsultacji miałem przekonanie, że będę zdrowy. W klinice spotkałem się z bardzo kompetentnymi ludźmi, którzy wiedzieli, o czym mówią. W Grudniu i Styczniu podjąłem się terapii laserowej, która prawie natychmiast zmniejszyła mój ból, jednocześnie dostałem 3-miesięczną kurację penicyliną. To, co było dla mnie bardzo ważne, to dogłębna znajomość choroby przez pracowników kliniki, dzięki której mogli doradzać i mówić mi jak się zachowywać. Opracowano tam również specjalnie dla mnie bardzo uczciwy i wiarygodny plan na nadchodzący rok. Przez cały rok miałem stały kontakt z kliniką i nigdy nie miałem problemów z uzyskaniem odpowiedzi na moje pytania.

"Dziś na około rok po rozpoczęciu leczenia jestem całkowicie zdrowy i znów mogę pracować. Gdybym nie leczył się w Modicklinikken to dziś byłbym na zwolnieniu chorobowym i prawdopodobnie starał się o wcześniejszą emeryturę."
Klinika Mddic leczy zmianytypu Modic Leczenie Modic1 Lczenie Modic2
Szczęśliwy mężczyzna

Dziś, na około rok po rozpoczęciu leczenia jestem całkowicie zdrowy i znów mogę pracować. Gdybym nie leczył się w Klinice Modic to dziś byłbym na zwolnieniu chorobowym i prawdopodobnie starał się o wcześniejszą emeryturę. Jeśli chcesz leczenia zmian typu Modic, mogę polecić jedynie Klinikę Modic, bo nikt inny w Danii nie ma tej specjalistycznej wiedzy.

 

Szczęśliwy mężczyzna, lat 54

Cześć,
Jestem mężczyzną w wieku 47 lat, który prowadzi normalne, aktywne życie. Na co dzień jestem kierownikiem projektu w dużej duńskiej firmie budowlanej. Jestem normalnego wzrostu i wagi, i jeszcze kilka lat temu nic mi nie dolegało.

 

Jednak po podróży do Australii, na początku 2009 roku, wypadł mi dysk na poziomie L5/L6. Zdiagnozowano to po rezonansie MRI, a następnie przez dłuższy czas byłem leczony bezoperacyjnie. Po około roku prawie wróciłem do pełnych sił, ale nagle zacząłem odczuwać bóle pleców. Bóle narastały i stopniowo coraz bardziej mnie nękały. To był inny ból niż wtedy, gdy miałem wypadnięty dysk, było prawie tak, jakby bolał mnie szkielet, jakbym coś połamał.

 

Próbowałem wszelkiego rodzaju ćwiczeń, ale miałem wrażenie, że z powodu tego rodzaju leczenia mój stan się pogarsza. Przez pewien czas brałem jakieś środki przeciwbólowe, które częściowo pomogły, ale zawsze byłem po nich bardzo zmęczony.

 

Kolejny rezonans magnetyczny Jesienią 2012 pokazał zmiany typu Modic i fizjoterapeuta z Mølholm zapytał mnie, czy słyszałem o Klinice Modic w Odense. Nie znałem tej kliniki, ale na początku 2013 roku skontaktowałem się z kliniką, a samo leczenie rozpoczęło się 1 Kwietnia 2013 r.

"Przez długi okres nic już mnie nie boli. NIESAMOWITY WYNIK!!  Mogę wyraźnie polecić innym, aby udali się do kliniki Modic."
Klinika Mddic leczy zmianytypu Modic Leczenie Modic1 Lczenie Modic2
Helge O. Mikkelsen Vejle

Hanne podczas pierwszej konsultacji bardzo rzeczowo wytłumaczyła, dlaczego mnie boli i jak ogólnie przebiegałoby leczenie w Klinice Modic. Wskazała również, że nie wszyscy skorzystali z leczenia, ale w związku z moim przebiegiem choroby i tym co można zobaczyć na podstawie wyników ostatniego badania MRI, istnieje naprawdę duża szansa, że to by mi pomogło. W pierwszym tygodniu po rozpoczęciu leczenia otrzymałem 3 zabiegi laserowe i to mi bardzo pomogło. Jednocześnie zacząłem kurację antybiotykową. Pierwsze 3-4 tygodnie przyjmowania penicyliny nie było tak przyjemne, ale z dnia na dzień było coraz lepiej i mogłem to znieść.

 

Minęło już ponad 4 tygodnie, odkąd skończyłem 100 dni na penicylinie, a moje bóle zostały zredukowane do 10 procent tego co było 4 miesiące temu. Przez długi okres nic już mnie nie boli. NIESAMOWITY WYNIK!! Mogę wyraźnie polecić innym, aby udali się do Kliniki Modic, jeśli mają podobny przebieg choroby do mojej lub coś podobnego. Dziękuję Hanne za bardzo kompetentną radę i udany wynik leczenia. Jestem ci na zawsze wdzięczny. Jeśli ktoś chce się ze mną skontaktować, można to zrobić za pośrednictwem Hanne. 

                                     

Z poważaniem, 

 

Helge O. Mikkelsen Vejle

"Chcę być zdrowa i to jest pierwsza terapia, która ma sens"
Klinika Mddic leczy zmianytypu Modic Leczenie Modic1 Lczenie Modic2
Anette Knight
HISTORIA MOJEGO LECZENIA W KLINICE MODIC

Tydzień temu skończyłam 100 dni antybiotykoterapii zaleconą przez Klinikę Modic. W ostatnich latach miałam do czynienia z silnym bólem pleców. Trenowałam i wypróbowałam wszystkich rodzajów leczenia. W końcu byłam tak wykończona bólem, że ​​ledwo mogłam wyjść z samochodu i przejść 10 metrów do mojego domu, bez wstrzymywania oddechu. Byłam tak bardzo udręczona, że ​​prawie krzyczałam z bólu. Nie jeździłam już na rowerze, nie pływałam kajakiem, nie chodziłam więcej niż było to konieczne, nie mogłam wstać z krzesła bez przeszywającego i kłującego bólu.

 

Nie mogłam nic z tego zrozumieć. Robiłam wszystko, co zalecili mi lekarze i próbowałam medycyny alternatywnej. Zawsze uprawiałam dużo sportów i stopniowo myślałam, że coś musi być ze mną nie tak, albo po prostu brakowało mi odpowiednich ćwiczeń. Podczas wizyty u lekarza, wściekła i zdenerwowana powiedziałam, że nie traktuje mnie serio i rozważam zmianę lekarza. Wtedy dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny, no i zaczęło się.

 

Kiedy zobaczyłam na wydruku słowo Modic, pomyślałam o Sisse Fisker, mojej sąsiadce, która przeszła leczenie w Klinice Modic. Poszłam w jej ślady. Wysłałam płytę CD z rezonansem do kliniki i zapłakana pojechałam wraz z mężem na wizytę u Hanne Albert w Klinice Modic. Hanne powiedziała, że ​​jestem bardzo dotknięta chorobą, i że to poważny przypadek, ale ja nie chciałam przyjąć do wiadomości, że jestem chora i chciałbym dalej prowadzić aktywne życie. Powoli jednak dotarło do mnie, że muszę to poważnie potraktować. Przeleżałam w domu na kanapie dwa miesiące z antybiotykami, radiem, spaniem, jedzeniem jogurtu priobiotycznego i myśleniem: „Chcę być zdrowa i to jest pierwsza oferta, która ma sens”, poddaję się terapii. Mijały ciężkie miesiące, kiedy mój mąż, córki i świat zewnętrzny musieli stawić czoła wszystkim moim narzekaniom podczas leczenia.

 

Dzisiaj mogę wstać z krzesła bez bólu, mogę przejechać pięć kilometrów na moim nowym, babcinym rowerze, z wysoką kierownicą i amortyzującym siodełkiem, mogę bez przeszkód przejść kilometrowy spacer. Jestem bardzo wdzięczna za uwolnienie mnie od piekącego i palącego bólu, który chciał mnie całkowicie złamać. Powoli znowu zaczęłam chodzić do pracy, gdzie do dyspozycji mam materac, z którego mogę skorzystać w razie potrzeby.

 

Chciałam tu napisać dużo mądrych rzeczy, ale będę się trzymać swojej historii. Przede mną długa droga, wciąż pobolewają mnie plecy, ale wszystko idzie ku lepszemu.

 

Anette Knight

DROGA HANNE

Myślę, że powinnaś poznać moją historię. Od czasu, kiedy zaczęłaś mnie leczyć minęły już 4 lata. Pytałam wtedy o zmiany typu Modic opisanych w badaniu rezonansem magnetycznym. Leczyłaś mnie i udało się. Od tego czasu wszystko zmieniło się na lepsze. Historię moją możesz opublikować i wykorzystać w swojej pracy.

 

Kiedy się do ciebie zgłosiłam, miałam naprawdę chory kręgosłup. Spałam maksymalnie 4 godziny na dobę, pracowałam w ograniczonym wymiarze godzin i musiałam spędzić większość popołudnia na kanapie, aby pójść do pracy następnego dnia. Miałam wiele innych objawów, lekarze twierdzili, że są one spowodowane przez różne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.

 

Miałam zaburzenia czucia skóry głowy, więc fryzjer musiał mnie strzyc bardzo delikatnie. Zawsze myłam włosy przed wizytą u fryzjera, by nie odczuwać bólu w razie, gdyby źle dotknął palcami.

 

Innym problemem, jaki miałam, było to, że ciągle miałam skurcze w nogach i stopach. Bolały mnie nogi i kręgosłup i nie mogłam przejść więcej niż 200 metrów, bo z nogami działo się coś dziwnego. Dostawałam skurczów, zaburzeń czucia itp., więc musiałam robić przerwy. Miałam napady, kiedy bolały mnie wszystkie moje narządy.

 

Te wszystkie problemy ustały z czasem.

 

Na przykładzie własnego doświadczenia przypuszczam też, że w zależności od długości choroby można mieć niewyobrażalne drgawki w całym układzie nerwowym.

 

Ponieważ dzisiaj te objawy całkowicie zniknęły, to bardzo się cieszę, że cię znalazłem. 😄😄

 

Chciałabym dodać, że prawdopodobnie będziesz miała pacjentów z różnymi i trudnymi do określenia objawami tak jak moje, i że będziesz musiała się im przeciwstawić mimo tego, że są odczuwalne w całym organizmie.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 Ulla

"Dzisiaj, 9 miesięcy później, mogę tylko powiedzieć, że czuję, że doświadczyłam małego cudu".
Klinika Mddic leczy zmianytypu Modic Leczenie Modic1 Lczenie Modic2
Ulla Jørgensen

Dostałam przepukliny kręgosłupa w połowie lat 70 i w ciągu kolejnych kilku lat czułam się co raz gorzej. W 1978 roku miałam operowaną dużą przepuklinę, niestety bez żadnego efektu.

 

W ciągu kolejnych 34 lat próbowałam WSZYSTKIEGO. Za każdym razem, gdy tylko lekko obciążałam kręgosłup to wszystko się źle kończyło. Zawsze, gdy mieliśmy gości na obiad to musiałam to odleżeć przez kilka kolejnych dni. Mój mąż musiał sprzątać. Zaczęłam pracę na pól etatu, 20 godzin tygodniowo i moje życie składało się z pójścia do pracy, leżenia w łóżku, robienia jedzenia, jadania w łóżku, i następnego dnia znowu do pracy. Skończyło się to na tym, że w 2011 roku nie mogłam chodzić na odległość większą niż 200 m. Przestałam pracować i obawiałam się, że stanę się osobą niepełnosprawną.

 

Poprosiłam o badanie MRI, a wynik był rozczarowujący. Na zdjęciu nie było nic nowego, nie można było mi pomóc, byłam bliska depresji. Poprosiłam o opis badania i zobaczyłam słowo, o którym nigdy mi nie mówiono. Zmiany Modic typu 2. Wygooglowałam, że w Odense znajduje się klinika. Więc ruszyłam w drogę.

 

Ponieważ mam sześć innych, źle rokujących diagnoz dotyczących mojego kręgosłupa to nie spodziewałam się zbyt wiele. Gdybym tylko mogła zwiększyć odległość, na którą mogę chodzić, to będzie dobrze.

 

100 dni antybiotyków było wyzwaniem dla mojego żołądka, ale to nic nie znaczyło, gdybym tylko znów mogła zacząć chodzić. Zabiegi laserowe dały mi nadzieję, że być może również będę czuła mniejszy ból.

 

Dzisiaj, 9 miesięcy później, mogę tylko powiedzieć, że czuję, że doświadczyłam małego cudu. Mogę przejść kilka kilometrów, zniknął okropny ból spowodowany infekcją. Nadal bola mnie plecy, ale to nic w porównaniu z bólem w przeszłości.

 

Dlatego nie wiem jak mam polecać innym, żeby ludzie leczyli zmiany Modic, tylko w ten sposób staną się wolni od bólu, bo perspektywy długoterminowe są przerażające i życie z infekcją w ciele nie jest zdrowe.

 

Hanne i Karen, DZIĘKUJĘ WAM za pomoc.

 

Pozdrawiam Serdecznie

 

Ulla Jørgensen

LECZENIE W MODIKKLINIKEN W ODENSE ZDECYDOWANIE MI POMOGŁO

Po 3 i pół roku silnego bólu krzyża i bezskutecznie szukając pomocy u mojego lekarza, w szpitalu i u kręgarza, w końcu znalazłem pomoc u Hanne Albert i lekarza specjalisty Karen Flink Konstantin-Hansen w Klinice Modic w Odense. Badania MRI mojego kręgosłupa wykazały wyraźnie duże zmiany Modic typu 1 w kilku kręgach.

 

Hanne i Karen dokładnie mnie zbadały i wytłumaczyły co to są zmiany typu Modic. Następnie zaproponowano mi leczenie antybiotykami oraz laserowe leczenie bio-stymulacyjne, na które natychmiast się zgodziłam. Dzisiaj, rok po zabiegu, mogę powiedzieć, że około 90% czasu nie odczuwam bólu i nie przyjmuje żadnych leków przeciwbólowych. Dzięki wytrwałym badaniom Hanne, wiele osób na całym świecie może teraz uzyskać odpowiednie leczenie dyskopatii i zmian typu Modic.

 

Na zawsze wdzięczny J.

 

Joe Davies

Od wielu lat mam problemy z kręgosłupem i w 2002 roku operowano mi między innymi przepuklinę kręgosłupa. W 2010 roku zostałam poinformowana przez lekarza specjalistę z Mølholm i fizjoterapeutów, że powinnam zainteresować się badaniami nad zmianami Modic. Terapię antybiotykową rozpoczęłam w Październiku 2012 roku i parokrotnie otrzymałam terapię laserową. W ciągu kilku miesięcy czułam zmiany, spałam coraz lepiej, nie budząc się tak wiele razy z powodu bólu.

 

Dziś, po 10 miesiącach jestem wolna od wyniszczającego, silnego bólu, śpię w nocy, mogę chodzić na długie spacery, uczestniczyć w zajęciach na basenie, w ogóle stałam się bardziej towarzyska, ponieważ ból już mnie nie powstrzymuje od bycia aktywną. Nadal miewam ból pleców, ale to nic w porównaniu z tym przed leczeniem.

Dziękuję bardzo.

 

Pozdrawiam

 

Inga Jensen

POZDROWIENIA DLA KLINIKI MODIC

W 2001 i 2008 roku, miałem 2 bardzo udane operacje przepukliny kręgosłupa i mogłem znowu wykonywać swoją pracę bez większych kłopotów. Jesienią 2012 r. doznałem poważnego nawrotu z silnym bólem dolnej części pleców i postępującym paraliżem lewej nogi, która mogła „zapaść się” nagle i bez ostrzeżenia.

 

Pomyślałem „znowu wypadnięcie dysku”, ale zostało to całkowicie wykluczone za pomocą dwóch różnych badań rezonansu magnetycznego. Kontynuowałem neurologiczne badania ambulatoryjne w Rigshospital, które wykonało badanie przewodnictwa nerwowego i wykazało ono znacznie zmniejszony sygnał kilku nerwów do mięśni w udzie. I to tłumaczyło paraliż, ale nie silny ból w dolnej części pleców. Najlepsza rada szpitala była „poczekajmy to zobaczymy” i powrót za sześć miesięcy.

 

Ale jako 66-latek trudno mi było „poczekać i zobaczyć”, zwłaszcza gdy zacząłem chodzić o kulach i przyjmować morfinę. Zainteresowanie bardziej niekonwencjonalnymi teoriami nauki (czytaj: alternatywne możliwości) pojawiło się całkiem naturalnie. Wiosna 2013 roku zdecydowanie nie była udana, a ja śmigałem po Internecie, aby dowiedzieć się, czy są jakieś inne możliwości. Prawdopodobnie fizjoterapia ze ścisłymi instrukcjami dotyczącymi codziennych ćwiczeń, basen i laser miał pozytywny wpływ.

"...w Sierpniu chodziłem bez kul, we Wrześniu mogłem jeździć na rowerze i chodzić prawie normalnie przez godzinę, a w Październiku byłem na wielodniowej wędrówce (...). W Marcu jadę na narty."
Klinika Mddic leczy zmianytypu Modic Leczenie Modic1 Lczenie Modic2
Claus Bruun

W Maju przeczytałem o badaniach Hanne Albert i leczeniu tak zwanych zmian typu Modic. Zadzwoniłem do niej, a ona odebrała telefon między konferencjami prasowymi w Londynie, ale poświęciła mi czas i, wyjaśniła o co w tym wszystkim chodzi. Powiedziała „wyślij mi swój najnowszy rezonans magnetyczny, a ja oddzwonię”. W sobotę wieczorem, zadzwoniła do mnie z wiadomością: „Rozumiem, że odczuwasz silny ból, masz poważne zmiany typu Modic!”.

 

W następnym tygodniu ja (i moja żona) siedzieliśmy już w pociągu do Odense. W międzyczasie trochę podpytaliśmy profesjonalistów, którzy sądzili, że teoria zmian Modic, a także ich leczenie należy traktować w kategorii „Woodoo”.

 

Hanne spędziła 3 godziny przeglądając mój rezonans magnetyczny i wyjaśniając przyczyny i sposób leczenia. Wszystko to całkowicie logiczne i bez żadnych skutków ubocznych (z wyjątkiem odrobiny rozstroju żołądka), więc chodziło tylko o rozpoczęcie leczenia.

 

W tym czasie nie mogłem chodzić bez kul, nie spałem z powodu bólu i codziennie przyjmowałem dość dużą dawkę morfiny. Stawiałem sobie za cel, że za sześć miesięcy będę mógł jeździć na rowerze i chodzić przez godzinę, a może kiedyś będę mógł ponownie jeździć na nartach.

 

W Lipcu odstawiłem wszystkie leki przeciwbólowe, w Sierpniu chodziłem bez kul, we Wrześniu mogłem jeździć na rowerze i chodzić – prawie normalnie – przez godzinę, a w Październiku byłem na wielodniowej wędrówce (w Jerozolimie, pamiętałem by podziękować wszystkim bogom, w tym Hanne, za moje nowe życie). A w Marcu jadę na narty.

 

Kliniki Modic w ciągu najbliższych lat będą oczywiście pojawiać się jak grzyby po deszczu, z całkowicie naturalnych, powodów ekonomicznych. (Zasadniczo każdy, kto potrafi odczytać rezonans magnetyczny, może rozpocząć leczenie zmian Modic i wypisywać recepty na antybiotyki). Oryginał jednak znajduje się w Odense, gdzie można spotkać w klinice naukowców i ludzi z pasją, którzy spędzili 12 lat na poznaniu zmian Modic, i dla których największym bodźcem jest uścisk dłoni swoich pacjentów.

 

Claus Bruun

„Za pośrednictwem Internetu dowiedziałem się, że istnieje coś takiego, co nazywa się Klinika Modic, to było jak znalezienie światła w ciemności. W tym czasie bardzo prześladował mnie ból i na własną prośbę zrobiono mi rezonans magnetyczny w Mølholm gdzie zdiagnozowano u mnie zmiany Modic typu 1. W tym czasie nie byłem w stanie pracować, ale walczyłem każdego dnia, aby mój dzień był jak najbardziej normalny, co było prawie niemożliwe.

 

Leczenie rozpocząłem w 2011 roku i już od pierwszej konsultacji miałem przekonanie, że będę zdrowy. W klinice spotkałem się z bardzo kompetentnymi ludźmi, którzy wiedzieli, o czym mówią. W Grudniu i Styczniu podjąłem się terapii laserowej, która prawie natychmiast zmniejszyła mój ból, jednocześnie dostałem 3-miesięczną kurację penicyliną. To, co było dla mnie bardzo ważne, to dogłębna znajomość choroby przez pracowników kliniki, dzięki której mogli doradzać i mówić mi jak się zachowywać. Opracowano tam również specjalnie dla mnie bardzo uczciwy i wiarygodny plan na nadchodzący rok. Przez cały rok miałem stały kontakt z kliniką i nigdy nie miałem problemów z uzyskaniem odpowiedzi na moje pytania.

"Dziś na około rok po rozpoczęciu leczenia jestem całkowicie zdrowy i znów mogę pracować. Gdybym nie leczył się w Modicklinikken to dziś byłbym na zwolnieniu chorobowym i prawdopodobnie starał się o wcześniejszą emeryturę."
Klinika Mddic leczy zmianytypu Modic Leczenie Modic1 Lczenie Modic2
Szczęśliwy mężczyzna

Dziś, na około rok po rozpoczęciu leczenia jestem całkowicie zdrowy i znów mogę pracować. Gdybym nie leczył się w Klinice Modic to dziś byłbym na zwolnieniu chorobowym i prawdopodobnie starał się o wcześniejszą emeryturę. Jeśli chcesz leczenia zmian typu Modic, mogę polecić jedynie Klinikę Modic, bo nikt inny w Danii nie ma tej specjalistycznej wiedzy.

 

Szczęśliwy mężczyzna, lat 54

Cześć,
Jestem mężczyzną w wieku 47 lat, który prowadzi normalne, aktywne życie. Na co dzień jestem kierownikiem projektu w dużej duńskiej firmie budowlanej. Jestem normalnego wzrostu i wagi, i jeszcze kilka lat temu nic mi nie dolegało.

 

Jednak po podróży do Australii, na początku 2009 roku, wypadł mi dysk na poziomie L5/L6. Zdiagnozowano to po rezonansie MRI, a następnie przez dłuższy czas byłem leczony bezoperacyjnie. Po około roku prawie wróciłem do pełnych sił, ale nagle zacząłem odczuwać bóle pleców. Bóle narastały i stopniowo coraz bardziej mnie nękały. To był inny ból niż wtedy, gdy miałem wypadnięty dysk, było prawie tak, jakby bolał mnie szkielet, jakbym coś połamał.

 

Próbowałem wszelkiego rodzaju ćwiczeń, ale miałem wrażenie, że z powodu tego rodzaju leczenia mój stan się pogarsza. Przez pewien czas brałem jakieś środki przeciwbólowe, które częściowo pomogły, ale zawsze byłem po nich bardzo zmęczony.

 

Kolejny rezonans magnetyczny Jesienią 2012 pokazał zmiany typu Modic i fizjoterapeuta z Mølholm zapytał mnie, czy słyszałem o Klinice Modic w Odense. Nie znałem tej kliniki, ale na początku 2013 roku skontaktowałem się z kliniką, a samo leczenie rozpoczęło się 1 Kwietnia 2013 r.

"Przez długi okres nic już mnie nie boli. NIESAMOWITY WYNIK!!  Mogę wyraźnie polecić innym, aby udali się do kliniki Modic."
Klinika Mddic leczy zmianytypu Modic Leczenie Modic1 Lczenie Modic2
Helge O. Mikkelsen Vejle

Hanne podczas pierwszej konsultacji bardzo rzeczowo wytłumaczyła, dlaczego mnie boli i jak ogólnie przebiegałoby leczenie w Klinice Modic. Wskazała również, że nie wszyscy skorzystali z leczenia, ale w związku z moim przebiegiem choroby i tym co można zobaczyć na podstawie wyników ostatniego badania MRI, istnieje naprawdę duża szansa, że to by mi pomogło. W pierwszym tygodniu po rozpoczęciu leczenia otrzymałem 3 zabiegi laserowe i to mi bardzo pomogło. Jednocześnie zacząłem kurację antybiotykową. Pierwsze 3-4 tygodnie przyjmowania penicyliny nie było tak przyjemne, ale z dnia na dzień było coraz lepiej i mogłem to znieść.

 

Minęło już ponad 4 tygodnie, odkąd skończyłem 100 dni na penicylinie, a moje bóle zostały zredukowane do 10 procent tego co było 4 miesiące temu. Przez długi okres nic już mnie nie boli. NIESAMOWITY WYNIK!! Mogę wyraźnie polecić innym, aby udali się do Kliniki Modic, jeśli mają podobny przebieg choroby do mojej lub coś podobnego. Dziękuję Hanne za bardzo kompetentną radę i udany wynik leczenia. Jestem ci na zawsze wdzięczny. Jeśli ktoś chce się ze mną skontaktować, można to zrobić za pośrednictwem Hanne. 

                                     

Z poważaniem, 

 

Helge O. Mikkelsen Vejle

© Klinika Modic Polska