Wywiad z Profesor Hanne Albert w Dzień dobry TVN

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Antybiotyki mogą wyleczyć 40% pacjentów z przewlekłym bólem pleców.

Do 40% pacjentów z przewlekłym bólem pleców można wyleczyć za pomocą antybiotyków zamiast operacji, co jest przełomem w medycynie, który według pewnego chirurga kręgosłupa jest wart nagrody Nobla.

To się nadaję na nagrodę Nobla:

 

– Pół miliona cierpiących z bólu mogłoby być leczonych antybiotykami.

 

– Jeśli to prawda, to ta rewolucyjna teoria o przyczynie jednej z najczęstszych i najbardziej wyniszczających dolegliwości powinna zdobyć Nagrodę Nobla, powiedział Peter Hamley, neurochirurg w University College London Hospital.

Nowe leczenie bólu pleców, to się nadaję na nagrodę Nobla:


Peter Hamlyn, chirurg i honorowy konsultant neurochirurg w University College London Hospital, powiedział, że odkrycie to „zasługuje na Nagrodę Nobla”.

 

Dodał: „To będzie wymagało od nas przepisania podręczników”.

 

Pan Hamlyn, który jest dyrektorem The Spine Surgery w Londynie, założył stronę internetową z odkrywcą leczenia, Hanne Albert, fizjoterapeutą z Uniwersytetu Południowej Danii, aby promować terapię znaną jako MAST – Modic Antibiotic Spinal Treatment.

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców ze szpitali uniwersyteckich w Danii i zostało sfinansowane przez Duńskie Stowarzyszenie Reumatologiczne i inne fundacje.

Badanie zostało opublikowane w recenzowanym European Spine Journal.

Wywiad dla Mechanical Care Forum. Odcinek 166 - Hanne Albert, część 1

23 kwietnia 2017 r

W 166 odcinku rozmawiam w pierwszej części mojego wywiadu z fizjoterapeutką Dr Hanne Albert, uznaną na całym świecie za pracę nad diagnozowaniem i leczeniem bólu kręgosłupa w wyniku zmian typu Modic. Opowiada o swojej zawodowej podróży, o tym jak zainteresowała się badaniami i nie tylko. Dzisiaj na MCF!

Dr Hanne Albert pierwotnie wykształcona jako fizjoterapeuta, następnie otrzymała tytuł magistra zdrowia publicznego i doktora nauk medycznych.

W latach 2000 – 2016 pracowała jako etatowy pracownik naukowy, najpierw jako docent w Centrum Badań Kręgosłupa w Instytucie Badawczym Regionalnych Usług Zdrowotnych Uniwersytetu Południowej Danii, oraz w szpitalu Św. Bartłomieja w Londynie.

Dr Albert opublikowała ponad 45 recenzowanych publikacji naukowych, w tym pracę nad ciążą i bólem miednicy i pleców, nad narzędziami do pomiaru oraz łączenia i przewidywania wyników, nad przepukliną dysku lędźwiowego i centralizacją, a ostatnio nad zmianami typu Modic.

 

W ciągu ostatnich 13 lat badała zmiany typu Modic, otrzymując kilka nagród za wspomnianą pracę i zyskała międzynarodowe uznanie. Jej praca z diagnozowaniem i leczeniem antybiotykami zmian typu Modic jest tak doniosła, że ​​została powołana jako podstawa dla potencjalnej Nagrody Nobla.

Wywiad dla Mechanical Care Forum. Odcinek 167 - Hanne Albert, część 2

W 167 odcinku kontynuuję rozmowę z Dr Hanne Albert, międzynarodowym ekspertem w zakresie zmian typu Modic i bólu pleców. 


Podzieli się z nami szczegółami na temat tej choroby, jak do niej dochodzi, typowego obrazu klinicznego oraz skutecznego leczenia tej choroby. W tym tygodniu na MCF!

© Klinika Modic Polska